Prečo odevy z druhej ruky?

Koľko oblečenia?

Podľa Nemeckej vládnej komisie (Hartz IV) potrebuje človek 20 kusov oblečenia za rok, čo zahŕňa topánky, pokrývky hlavy a spodnú bielizeň. Za dva roky to znamená 20 kusov letného oblečenia a 20 kusov zimného oblečenia.

Nižšie ukážeme niečo viac ako toto – pozrite sa a rozhodnite sa za seba, bez ktorých by ste mohli vyžiť. Nie sú zahrnuté kabáty a saká ani opasky, pokrývky, uteráky a posteľné obliečky.

Celosvetovo sa vyrobí asi 42 miliónov ton oblečenia, čo predstavuje približne 15 kusov na osobu za rok. Už toto je nedostatočná produkcia, aby bola schopná zabezpečiť každého jednotlivca v súlade s Hartz IV. Jej nevyvážená distribúcia problém ešte zväčšuje.

Celosvetovo sa vyrobí 20 miliárd párov topánok ročne a 4,5 miliardy z nich je vyrobených z kože, t.z. 1 pár kožených topánok a 2 páry iných topánok na osobu.

V budúcnosti sa naša populácia zvýši, zatiaľ čo naše zdroje sa budú zmenšovať – ako môžeme vidieť na nasledujúcich stránkach. Jediným zvyšujúcim sa budúcim zdrojom sú hlavy a toto je možno najdôležitejší zdroj ľudstva: inteligencia.

Ak myslí veľa hláv, spolu určite nájdu správne riešenia. Je potrebné iba stanoviť priority. Na mnoho súčasných problémov existujú technické riešenia, ale ich uskutočnenie sa vlečie, pretože sú zle nastavené priority.

Teraz planétu obýva 7 miliárd ľudí. To je výzva, avšak ponúka aj nevídané príležitosti.