Naše projekty

1. Marec: Deň nulovej diskriminácie

Vlastne takýto deň v dnešnom svete v podstate neexistuje. Systém kapitalizmu stále ovláda svet. Bohatí sú bohatší a chudobní sa stávajú chudobnejšími. Je to kvôli tomuto ekonomickému systému, ktorý vládne svetu, ktorý je tiež spoluzodpovedný za klimatické zmeny a globálne otepľovanie.

Humana People to People vytvorila tzv. Oázy nulovej diskriminácie v Indii, Číne, Južnej Amerike a Afrike,  kde približne  15 miliónov ľudí využíva výhody z rôznych projektov. Viac ako 8 miliónov ľudí, ktorí sú chorína HIV,TBC,maláriu, je, alebo bolo liečených v ich domácnostiach, alebo na klinike prostredníctvom projektov TCE (Total Control of Epidemic), kde sa ľudia učia ako zvládať svoje vlastné choroby.

Na pedagogických školách sa vyškolilidesaťtisíce učiteľov a väčšina z nich žije a pracuje v dedinách v Malawi, Zambii, Mozambiku, Angole, Guinei Bissau, alebo v Indii. Je tu takmer 1 milión farmárskych klubov, kde sa farmári učia, ako správne vypestovať rôzne druhy zeleniny, ovocia a rôzne iné plodiny. Aj touto formou sa podporuje dobrá zdravotná situácia v komunite.

Mnohé ďalšie projekty, s ktorými Humana People to People pracuje, taktiež vytvárajú Oázy nulovej diskriminácie v chudobných komunitách na celom svete. Toto je fotografia z projektu Rozvoja spoločenstva  Indii pod názvom “Mikrofinancie,” kde sa týždenne stretávajú skupiny žien, aby splácali malé pôžičky a navzájom sa podporili pri zakladaní vlastného biznisu (malých podnikov).